מגזין - בריאות כללי

בוטוקס – האם יש דבר כזה מאוחר מדי?

בוטוקס עולה על סדר היום של נשים וגברים החל מגיל מסוים. הטיפול עולה כחלק משיטות העלמת קמטים נוספות, וכמו שקורה לפעמים - מרוב שחושבים על משהו, לא עושים כלום.

חושבת על בוטוקס אבל דוחה את הטיפול?

בוטוקס עולה על סדר היום של נשים וגברים החל מגיל מסוים. הטיפול עולה כחלק משיטות העלמת קמטים נוספות, וכמו שקורה לפעמים - מרוב שחושבים על משהו, לא עושים כלום. לפעמים מדובר בהחלטה האומרת: "או קיי – החלטתי לעשות בוטוקס, אבל עוד מעט". אך האם ההחלטה היא מושכלת בכל המקרים ומתבססת על הכרת פעולת טיפול בוטוקס?

מאוחר מדי לבוטוקס

זו תשובה שבהחלט יש סיכוי שתשמעו מרופא דרמטולוג במקרים מסוימים. מדוע? בוטוקס יעיל במיוחד בטיפול בקמטים דינאמיים, אותם קמטי הבעה הנגרמים עקב תזוזה בלתי פוסקת של עור הפנים. חייכתם? כעסתם? צחקתם? הופתעתם? הפנים שלכם שידרו את מה שאתם מרגישים, השרירים הזיזו את עור הפנים על מנת להיראות שמחים (מופתעים, עצובים וכו'). בגלל שאנחנו מביעים רגשות מאות פעמים ביום, עור הפנים, שזז לאל הרף הלוך חזור, הופך ל"שבור" במקומות מסוימים.

בוטוקס הוא חומר רפואי מתקדם, אשר בהזרקתו לשריר הפנים האחראי לתזוזת העור, מעדן את פעולתו, ובכך מונע בעצם את תזוזת העור. כך, הגורם העיקרי לקמט הבעה נעלם. אלה מה – אם הקמט לא יטופל בזמן, השבר בעור הפנים יהפוך לעמוק כל כך, עד שיהיה לקבוע ועמוק (במקום זמני ויחסית שטחי). במקרה כזה, בוטוקס הופך ללא אפקטיבי. ככל שהאדם מבוגר יותר, כך האלסטיות של העור שלו נפגעת. מי שעשוי לפספס את "רכבת" הבוטוקס הם בעיקר נשים וגברים מעל גיל 55.

מי מוסמך להזריק בוטוקס?

בוטוקס הוא חומר רפואי מיוחד, ולכן מומלץ ביותר לוודא כי לרופא המטפל בכם יש ניסיון מקיף בטיפולי בוטוקס, ושזה תחום שהוא מתמחה בו במשך זמן רב. חובה לוודא גם כי המרפאה שבה אתם מטופלים היא וותיקה ובעלת מוניטין ארוך שנים.

בוטוקס הוא אמצעי טיפול העלמת קמטים יעיל ובטוח. לפרטים נוספים התקשרו 5599*/