אינדקס מחלות

שעורה בעין Sty

תאור

שעורה בעין (Sty) היא גוש אדום וכואב הממוקם על קצה העפעף או בתוכו, ומראהו כשל פצעון או גבשושית. בדרך כלל, השעורה מלאה במוגלה וככל שהשעורה גדלה, כך היא תקשה על מיקוד הראיה מכיוון שהיא מפריעה לפתוח את העין במלואה.


שעורה בעין, זיהום עפעפיים


תיתכן הופעה של יותר משעורה אחת בו זמנית, אשר תוביל בסופו של דבר לדלקת כללית של העפעף - מצב רפואי המכונה דלקת עפעפיים (blepharitis). למרבה המזל, מרבית מקרי השעורה עוברים מעצמם תוך מספר ימים. ניתן להקל על הכאבים והתסמינים שמלווים שעורה בעין על ידי טיפול עצמי וביתי פשוט.


סימפטומים

מרבית המצבים של שעורה בעין יתמלאו בסופו של דבר במוגלה עד אשר הן יתפקעו. שחרור המוגלה יקל מיד על אחד התסמינים המרכזיים של השעורה – הכאב. בדרך כלל לאחר מכן השעורה תיעלם מעצמה.

התסמינים המלווים שעורה בעין כוללים בין השאר:

          כאב 
          גוש אדום הדומה לפצעון או גבשושית 
          הופעת נפיחות בעפעף שלך 
          רגישות יתר לאור 
          תחושת גרד בתוך העין שלך
          הזלת דמעות


סיבות וגורמי סיכון

שעורה בעין מתפתחת עקב זיהום חיידקי, בדרך כלל של חיידק סטרפטוקוקוס. בדרך כלל, הזיהום החיידקי מתפתח בסמיכות לשורש (זקיק) של אחד הריסים. ייתכן ויופיעו לך יותר משעורה אחת בו זמנית או שהן תופענה ברצף אחת לאחר השנייה.

בדך כלל, שעורה בעין אינה מדבקת,  אך היא יכולה לנבוע כתוצאה מהרגלי היגיינה אישית לקויים, שימוש בתכשירי איפור או קוסמטיקה שפג תוקפם או אי הסרת האיפור בלילה. 


בני אדם שמרכיבים עדשות מגע עלולים לפתח שעורה אם אינם מקפידים על נטילת ידיים בטרם הכנסת העדשות לעין וכתוצאה מכך הם עלולים להעביר חיידקים אל עדשות המגע שלהם.


בעיות עיניים? התייעצו עם המומחה בפורום ניתוחי עפעפיים >>>


תופעות נלוות וסיבוכים