לורטדין (לורסטין, אלרג'יקס)

שייך לקבוצת:
נוגדי היסטמינים, נוגדי היסטמינים דור שני
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

לורטדין הוא חומר פעיל הנמצא בתרופות לורסטין, אלרג'יקס, אלרג'יX, לורטדים, לורתרים, אלרג'ית - נוגד היסטמין (אנטי-היסטמין) בעל פעילות ממושכת מהדור החדש. לורטדין אינו גורם לעייפות ולנמנום, כי אין לו כמעט השפעה מדכאת על מערכת העצבים המרכזית.


יעיל לטיפול ב

לורטדין (לורסטין, אלרג'יקס) משמש לטיפול בנזלת אלרגית,  קדחת השחת ובתגובה אלרגית בעור כמו סרפדת (אורטיקריה). לורטדין מקל על התסמינים האופייניים לאלרגיה כמו התעטשויות, נזלת או גרד ועיניים מגרדות, דומעות או שורפות.

לורסטין, אלרג'יקס, אלרגיה, נזלת אלרגית

קראו עוד: האף לא מפסיק לטפטף? הכל על נזלת אלרגית


הנחיות חשובות

לורטדין (לורסטין, אלרג'יקס) לוקחים פעם אחת ביום, רצוי באותה השעה מידי יום. אין להשתמש בתרופה זו לעיתים קרובות או תקופה ממושכת מבלי להיוועץ ברופא.


מתי אסור להשתמש בתרופה

אין להשתמש בלורטדין (לורסטין, אלרג'יקס) במקרים הבאים:

-רגישות ללורטדין או למרכיבים אחרים של התרופה.

-אם את בהריון או מניקה, אלא אם הרופא נתן הוראה מפורשת.תגובה עם תרופות אחרות: [אריתרומיצין, סימטידין, קטוקונאזול]: מתן בו זמני של אחת מתרופות אלה עם לורטדין עלול לגרום לעלייה ברמות לורטדין בדם, ללא משמעות קלינית. נטילת אריתרומיצין עם לורט
דין עלולה להוריד את ריכוז אריתרומיצין.

מידע

אופן נטילת התרופה: טבליות, סירופ.תדירות וזמן נטילה: פעם ביום.טווח המינון: 10 מ"ג ביום.תחילת השפעה: תוך שעה אחת.משך השפעה: 24 שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: לשמור במיכל סגור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדיםמנה שנשכחה: יש לקחת מייד כשנזכרים. אם אינך זוכר לקחת את המנה עד למחרת, קח רק את המנה של אותו היום. אין לקחת מנה כפולה.הפסקת התרופה: ניתן להפסיק בביטחון כאשר אין יותר צורך בתרופה.מינון עודף: סביר להניח שמנה עודפת מקרית לא תגרום בעיות. ההשפעות של מנות גדולות יותר אינן ידועות עדיין. יש ליידע את הרופא.

אזהרות

הריון: השימוש בלורטידין בהריון אינו מומלץ, כי אין מספיק מידע לגבי בטיחותו בהריון.הנקה: התרופה עוברת לחלב אם, אך במינונים רגילים לא סביר שתהיינה לה השפעות שליליות על התינוק. יש להיוועץ ברופא.תינוקות וילדים: לא מומלץ לילדים מתחת לגיל שנתיים. לילדים גדולים יותר יש להפחית את המינון על פי הגיל והמשקל.קשישים: אין בעיות מיוחדותנהיגה: לא צפויות בעיות.אלכוהול: אין בעיות מיוחדותפרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: לא ידועה. יש להפסיק את השימוש בתרופה 4 ימים לפני ביצוע תבחיני עור לאלרגיה או בדיקות אלרגיה אחרות. ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של מחלת כבד, נטילת תרופות אחרות

תופעות לוואי

התרופה נסבלת על ידי רוב החולים.

שמות מסחריים

לורסטין Lorastine שרינג פלאו לורטדים Loratadim כצט לורטדין טבע Loratadine Teva אביק לורתרים Loratrim תרימה אלרג'יX Alergy X טבע אלרג'ית Alergit תרימה