מבברין

שייך לקבוצת:
מרפי שרירים בעלי פעילות מקומית
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

מבברין הינה תרופה מרפה שרירים, הפועלת ישירות על השריר החלק של מערכת העיכול, ומשמשת לטיפול בכאב ובעצירות הנובעים מתסמונת המעי הרגיז. היום חושבים כי אחד הגורמים העיקריים לתסמונת זו הינו פגם בתנועתיות המעי. מבברין מרפה את העווית הנגרמת בשריר החלק של המעי בלי לפגוע בתנועתיות התקינה של המעי. מאחר שהתרופה פועלת ישירות על שריר המעי, היא חופשית מתופעות הלוואי במערכת העצבים המרכזית הקשורות בתרופות אחרות המשמשות למטרה זו. את הטיפול התרופתי רצוי ללוות בשינויים תזונתיים, כגון תזונה עתירת סיבים, ולעיתים בטיפול פסיכולוגי.

תגובה עם תרופות אחרות: לא צפויות בעיות.

מידע

אופן נטילת התרופה: טבליות,נוזל.תדירות וזמן נטילה: 3 פעמים ביום, 20 דקות לפני האוכל.טווח המינון: מבוגרים: 135 מ"ג, 3 פעמים ביום.תחילת השפעה: תוך 1-2 שעות.משך השפעה: 6-8 שעות.תזונה: מומלץ להרבות בתזונה עתירת סיבים.אחסון: לשמור במיכל סגור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדיםמנה שנשכחה: דלג וקח את המנה הבאה כרגיל. אם צריך לקחת את המנה הבאה תוך שעתיים, קח מנה אחת עכשיו ודלג על המנה הבאה.הפסקת התרופה: רצוי להשלים את הטיפול לפי הוראות הרופא. התסמינים עלולים לחזור אם מפסיקים את הטיפול מוקדם מדי.מינון עודף: מנה עודפת מקרית אינה צריכה להדאיג. אך אם מבחינים בתסמינים מיוחדים, או אם נלקחה מנה עודפת גדולה, יש ליידע את הרופא.

אזהרות

הריון: הבטיחות בהריון לא נקבעה. השימוש אינו מומלץ.הנקה: אין נתונים. לא מומלץ להיניק בזמן השימוש בתרופה זו.תינוקות וילדים: התרופה אינה מאושרת לשימוש בילדים מתחת לגיל 10.קשישים: לא צפויות בעיות מיוחדותנהיגה: לא צפויות בעיות מיוחדותאלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדותפרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: לרוב אין בעיה. דרוש מעקב של רופא מומחה.ניטור:

דווח לרופא במקרה של מחלת מעי, נטילת תרופות אחרות

תופעות לוואי

תופעות הלוואי הן נדירות וכוללות עצבנות ובחילה. בדרך-כלל מופיעות תופעות אלה רק כאשר נוטלים מינון גבוה, והקטנת המינון מפחיתה אותן.

שמות מסחריים

קולוטל Colotal פריגו