נדוכרומיל סודיום

שייך לקבוצת:
אלרגיה, תרופות למניעה
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

נדוכרומיל מייצב תאי מאסט וכך מונע שחרור חומרים דלקתיים בעקבות תגובה אלרגית. לכן, נדוכרומיל משמש למניעה, הקלה וטיפול בסימפטומים של דלקת אלרגית בעיניים, כגון: גרד, אדמומית, דמע ודלקת.

תגובה עם תרופות אחרות: לא ידוע כיום על תגובות בין-תרופתיות.

מידע

אופן נטילת התרופה: טיפות עיניים. תדירות וזמן נטילה: פעמיים ביום.טווח המינון: ילדים מעל גיל 6 : לפי הוראת רופא. תחילת השפעה: 6-12 שעות. ייתכן שיחלפו 2-6 שבועות עד שהשיפור יורגש במלואו.משך השפעה: 6-12 שעות. השפעה מסויימת נשארת ימים אחדים לאחר הפסקת הטיפול.תזונה: אין הגבלות.אחסון: לשמור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים. להגן מפני אור.מנה שנשכחה: יש לקחת מייד כשנזכרים. אם צריך לקחת את המנה הבאה תוך שעתיים, קח מנה אחת עכשיו ודלג על המנה הבאה.הפסקת התרופה: אין להפסיק את התרופה בלי להיוועץ ברופא, התסמינים עלולים לחזור.מינון עודף: מנה עודפת מקרית אינה צריכה להדאיג. אך אם מבחינים בתסמינים מיוחדים, או אם נלקחה מנה עודפת גדולה, יש ליידע את הרופא.

אזהרות

הריון: התרופה בטוחה בהריון. ניסויים על חיות מעבדה לא העידו על נזק לעוברים (B)הנקה: אין עדות לסיכוןתינוקות וילדים: רוב המחקרים נעשו בבני 12 ומעלה, אבל נראה כי התרופה בטוחה גם בילדים קטנים יותר.קשישים: אין בעיות מיוחדותנהיגה: אין בעיות מיוחדותאלכוהול: אין בעיות מיוחדותפרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: לא צפויות בעיות.ניטור:

דווח לרופא במקרה של אין צורך

תופעות לוואי

התרופה נסבלת היטב על-ידי רוב החולים. שיעול, צרידות והתקף קוצר נשימה עלולים להתרחש באופן נדיר. חלק מהחולים מתלוננים על טעם לא נעים בפה.

שמות מסחריים

טילוויסט Tilavist סנופי אוונטיס