קארבאריל

שייך לקבוצת:
קוטל חרקים
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

קארבאריל הינו חומר קוטל חרקים המשמש לטיפול בניגוע הנגרם על-ידי כינת הראש וכינת הערווה. התכשיר קיים בצורך תרחיץ . יש למרוח אותו על שיער רטוב, לתת לו להתייבש, ולאחר 12 שעות לשטוף את החומר. לעיתים יש צורך לחזור על התהליך כעבור שבוע.

תגובה עם תרופות אחרות: אין חשיבות. הסיכון שהחומר ייספג לדם דרך תכשירים לטיפול בכינים הוא קטן מאוד, בתנאי שעור הקרקפת אינו פגוע והחומר לא נשאף.

מידע

אופן נטילת התרופה: תרחיץ.תדירות וזמן נטילה: פעם אחת על שיער רטוב. ניתן לחזור על הטיפול כעבור שבוע.טווח המינון: מבוגרים: על פי הוראות הייצרן. ילדים: על פי הוראות הייצרן.תחילת השפעה: תוך שעה מזמן המריחה.משך השפעה: 12 שעותתזונה: אין הגבלות.אחסון: לשמור במיכל סגור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדיםמנה שנשכחה: לא סבירהפסקת התרופה: אין משמעות.מינון עודף: במריחה על העור לא צפויות בעיות מדאיגות. אם בולעים את התכשיר, יש לפנות מייד לחדר מיון.

אזהרות

הריון: ניתן להשתמש בהריוןהנקה: התרופה עוברת לחלב אם, אך במינונים רגילים לא סביר שתהיינה לה השפעות שליליות על התינוק.תינוקות וילדים: בטיחות השימוש בילדים ובצעירים מתחת גיל 18 שנה לא נקבעה. מומלץ להיוועץ ברופא.קשישים: סבירות גבוהה יותר לתופעות לוואי. ייתכן שיהיה צורך בהפחתת המינון.נהיגה: יש להימנע מנהיגה עד שלומדים כיצד התרופה משפיעה, כיוון שתרופה זו עלולה לגרום לטשטוש.אלכוהול: מומלץ להגביל את כמות השתייה, אלכוהול עלול להגביר את תופעות הלוואי של תרופה זו.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: לא משתמשים בתכשיר זה באופן ממושך.ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של אין צורך

תופעות לוואי

במריחה מקומית תופעות הלוואי השכיחות כוללות עקצוץ וגירוי מקומיים.

שמות מסחריים

חפיף 10 Hafif 10 Lotion טבע