פקסופנאדין (טלפסט)

שייך לקבוצת:
נוגדי היסטמינים, נוגדי היסטמינים דור שלישי
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

פקסופנאדין הינו חומר פעיל הנמצא בתרופה בשם טלפסט - הוא חומר נוגד היסטמין (אנטי-היסטמין) בעל פעילות ממושכת מהדור החדש, שאינו גורם לעייפות ולנמנום.


יעיל לטיפול ב

פקסופנאדין (טלפסט, Telfast) משמש לטיפול בנזלת אלרגית, קדחת השחת ובתגובה אלרגית בעור כמו סרפדת (אורטיקריה). 

טלפסט לטיפול באלרגיה, נזלת אלרגית, קדחת השחת, אורטיקריההנחיות חשובות

עליכם ליטול פקסופנאדין (טלפסט, Telfast) באותה השעה מידי יום. בנוסף, התרופה אינה מיועדת לילדים מתחת לגיל 12 שנים.


מתי אסור להשתמש בתרופה

אין להשתמש בפקסופנאדין (טלפסט, Telfast) במקרים הבאים:

-רגישות לפקסופנאדין או למרכיבים אחרים של התרופה.

-אם את בהריון או מניקה, אלא אם הרופא נתן הוראה מפורשת.תגובה עם תרופות אחרות:

תרופות לצרבת או בעיות עיכול, שמכילות מגנזיום או אלומיניום, מפחיתות ספיגת פקסופנאדין. לכן, מומלץ להפריד כשעתיים בין נטילת פקסופנאדין (טלפסט, Telfast) לבין נטילת תרופות אלה.

מידע

אופן נטילת התרופה: טבליות. תדירות וזמן נטילה: פעם ביום.טווח המינון: 120-180 מ"ג ביום.תחילת השפעה: תוך שעה אחת.משך השפעה: 24 שעות.תזונה: יש ליטול פקסופנאדין (טלפסט, Telfast) כ-20-30 דקות לפני האוכל. אחסון:

לשמור במקום יבש, בטמפרטורה שאינה עולה על 30 מעלות.

מנה שנשכחה: יש לקחת מנה של פקסופנאדין (טלפסט, Telfast) מייד כשנזכרים. אם קרב הזמן לנטילת המנה הבאה, דלג על המנה שנשכחה, וקח את המנה הבאה כרגיל. אין לקחת מנה כפולה. הפסקת התרופה: ניתן להפסיק נטילת פקסופנאדין (טלפסט, Telfast) בביטחון כאשר אין יותר צורך בתרופה. רצוי להשלים את הטיפול, אחרת הסימפטומים עלולים לחזור. מינון עודף: מנה עודפת מקרית של פקסופנאדין (טלפסט, Telfast) אינה צריכה להדאיג. ההשפעות של מנות גדולות יותר אינן ידועות עדיין. יש ליידע את הרופא.

אזהרות

הריון: אין להשתמש בפקסופנאדין (טלפסט, Telfast), אלא אם הרופא מחליט שזה חיוני. הנקה: לא ניתן. התרופה עוברת לחלב אם ועלולה להשפיע לרעה על התינוק. מומלץ לא לקחת את התרופה או לא להיניק.תינוקות וילדים: לא ניתן בדרך כלל.קשישים: סבירות גבוהה יותר לתופעות לוואי. ייתכן שיהיה צורך בהפחתת המינון.נהיגה: מומלץ להימנע מנהיגה.אלכוהול: מומלץ להגביל את כמות השתייה, אלכוהול עלול להגביר את תופעות הלוואי של תרופה זו.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: לא ידועה. יש להפסיק את השימוש בפקסופנאדין (טלפסט, Telfast) ארבעה ימים לפני ביצוע תבחיני עור לאלרגיה. ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של מחלת כליה, מחלת לב, תגובה אלרגית בעבר לתכשיר מקבוצה זו, מחלת כבד

תופעות לוואי

תופעות הלוואי הנפוצוצת של פקסופנאדין (טלפסט, Telfast) כוללות: כאבי ראש, בחילה, סחרחורת ונמנום. יתכנו גם נדודי שינה, עצבנות, דפיקות לב או הפרעות בקצב הלב, פריחה בעור, שלשול ועייפות.

שמות מסחריים

טלפסט Telfast סנופי אוונטיס