איזוקונאזול
שייך לקבוצת:
נוגדי פטריות, נוגדי פטריות ממשפחת azole
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

איזוקונאזול היא תרופה נוגדת פטריות, נפוצה בשימוש לטיפול בזיהומים הנגרמים על-ידי פטריות ושמרים. התרופה יעילה לטיפול בזיהומים פטרייתיים של העור, ובזיהומי קאנדידה של הנרתיק. התרופה קיימת בצורת קרם. תופעות לוואי מאיזוקונאזול הן נדירות ביותר, אם כי חלק מהמטופלים עלולים לחוש צריבה וגירוי בעור באזור המטופל.

תגובה עם תרופות אחרות: לא ידועות.

מידע

אופן נטילת התרופה: קרם.תדירות וזמן נטילה: 1-2 ביום. הטיפול הוא לרוב עבור 2-4 שבועות כאשר הטיפול בזיהומים פטרייתיים נמשך בדרך-כלל 2-3 שבועות, ועד 4 שבועות בזיהומים עקשניים (במיוחד זיהומים פטרייתיים בין האצבעות). על-מנת למנוע הישנות הזיהום, מומלץ להמשיך בטיפול לפחות שבוע לאחר הריפוי הקליני.טווח המינון: 1-2 ביום.תחילת השפעה: מספר ימים.משך השפעה: עד 12 שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: יש להשתמש מייד כשנזכרים. אם קרב הזמן לטיפול הבא, דלג על הטיפול שנשכח, והמשך כרגיל. אין למרוח מנה כפולה.הפסקת התרופה: יש להשלים את הטיפול במלואו, גם אם חל שיפור בהרגשה, הזיהום המקורי בפטרייה עלול עדיין להיות קיים והתסמינים עלולים לחזור אם מפסיקים את הטיפול מוקדם מדי.מינון עודף: מנה עודפת מקרית אינה צריכה להדאיג. אך אם מבחינים בתסמינים מיוחדים או אם נלקחה מנה עודפת גדולה, יש ליידע את הרופא.

אזהרות

הריון: בשימוש מקומי לא סביר שייגרם נזק לעובר. יש להיוועץ ברופא.הנקה: בשימוש מקומי לא סביר שהתרופה תשפיע על התינוק.תינוקות וילדים: אין הגבלות מיוחדות.קשישים: אין בעיות מיוחדותנהיגה: לא צפויות בעיות.אלכוהול: לא צפויות בעיות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: לא ידועה.ניטור:

דווח לרופא במקרה של דלקת עור

תופעות לוואי

התרופה נסבלת היטב. לעיתים היא עלולה לגרום לאודם וגירוי בעור.

שמות מסחריים

איזוגן קרם Isogen cream פריגו