טירוטריצין + בנזוקאין
שייך לקבוצת:
אנטיביוטיקה, תכשירים לאילחוש מקומי
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

התכשיר משמש להקלה מהירה של כאבי גרון וזיהומים בחלל הפה והגרון באמצעות שילוב של שתי פעולות, חיטוי ואילחוש מקומי. טירוטריצין הינו חומר אנטיביוטי המשמש לחיטוי ואילו בנזוקאין הינו מאלחש מקומי. התכשיר קיים בצורת טבליות למציצה (עם או בלי סוכר) ובספריי להתזה ישירות לגרון. יתרון הטבליות למציצה נטולות הסוכר הוא בשימוש בקרב אוכלוסיית חולי הסוכרת.

תגובה עם תרופות אחרות: לא ידוע.

מידע

אופן נטילת התרופה: טבליות למציצה, ספריי לגרון.תדירות וזמן נטילה: כל 3 שעות.טווח המינון: טבליות: ניתן למצוץ טבליה אחת כל 3 שעות, אין למצוץ יותר מ-8 ביממה. לקבלת אפקט מקסימלי אין לבלוע את הטבליה או לשברה אלא לאפשר לה להתמוסס בפה באיטיות. ספריי לגרון: לחיצה אחת כל 3 שעות.תחילת השפעה: לרוב מתקבלת הקלה מיידית של כאבי הגרון.משך השפעה: אם לא חל שיפור במצב תוך יומיים- יש לפנות לרופא.תזונה: אין לאכול או לשתות חצי שעה אחרי לקיחת התרופה.אחסון: מנה שנשכחה: לא רלבנטי, הנטילה היא לפי הצורך.הפסקת התרופה: יש להפסיק השימוש במקרה של תופעות אלרגיה.מינון עודף: אין עדות לתסמיני מינון עודף.

אזהרות

הריון: ניתן לשימוש בזמן הריון.הנקה: ניתן לקחת. אין עדות לסיכון לתינוק.תינוקות וילדים: לא מיועד לשימוש מתחת לגיל 3.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: לא רלבנטי.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: אין להשתמש בתרופה זו לעיתים קרובות או לתקופה ממושכת מבלי להיוועץ ברופא.ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של אלרגיה, סוכרת

תופעות לוואי

בזמן השימוש בתרופה זו יתכנו תופעות אלרגיה כגון: פריחה או נפיחות בפה או בגרון, יש להפסיק השימוש ולפנות לרופא.

שמות מסחריים

קלירוצין לימון Clearosin Lemon סופרפארם רפאתריצין עם בנזוקאין Rafathricin with Benzocaine רפא קלגרון Kalgaron רפא קלגרון תרסיס Kalgaron Spray רפא