בוטנאפין

שייך לקבוצת:
נוגדי פטריות
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

בוטנאפין הוא תכשיר אנטי פטרייתי המשמש לטיפול מקומי בפטרת הרגליים, פטרת העור ופטרת המפשעות. אופן פעילותו של בוטנאפין הוא בעיכוב הסינתזה של הארגוסטרול הנדרש לבניית ממברנת התא הפטרייתי. בהעדר הארגוסטרול התא הפטרייתי ימות.

תגובה עם תרופות אחרות: לא ידוע.

מידע

אופן נטילת התרופה: קרם.תדירות וזמן נטילה: 1-2 ביום, עבור 7-28 יום.טווח המינון: לטיפול בפטרת הרגליים- פעמיים ביום למשך שבוע או פעם ביום למשך 4 שבועות. לפטרת העור והמפשעות- פעם ביום למשך שבועיים. (הטיפול יכול להימשך לתקופה של עד 4 שבועות).תחילת השפעה: לא ידוע.משך השפעה: לא ידוע.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: אם נשכחה מריחת המנה בזמן קצוב יש לשים מנה מייד כשנזכרים ולהמשיך בטיפול באופן סדיר כפי שהומלץ.הפסקת התרופה: גם אם חל שיפור במצב אין להפסיק הטיפול בתרופה ללא התייעצות עם הרופא.מינון עודף: אין מידע.

אזהרות

הריון: במחקרים בבעלי חיים, לא נראה נזק לעובר. אין די מידע לגבי השימוש בתרופה זו בבני אדם. יש להשתמש בתרופה זו בהריון רק במידה והיא חיונית. (B)הנקה: בשימוש מקומי לא סביר שהתרופה תשפיע על התינוק.תינוקות וילדים: אין הגבלות מיוחדות.קשישים: אין בעיות מיוחדותנהיגה: לא צפויות בעיות.אלכוהול: לא צפויות בעיות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: לא צפויות בעיות.ניטור:

דווח לרופא במקרה של הריון, הנקה, רגישות בעור

תופעות לוואי

ייתכנו תופעות לוואי כגון: גירוי קל או אדמומיות העור במקום המריחה. תופעות לוואי המחייבות התייחסות מיוחדת: גירוי, פריחה או דלקת מקומיים (שלא היו קיימים לפני השימוש בתכשיר)-(נדירות): יש להפסיק הטיפול ולפנות לרופא.

שמות מסחריים

מנטקס Mentax פריגו