קרוטמיטון

שייך לקבוצת:
תכשירים לטיפול בבעיות עור
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

קרוטמיטון משמש לטיפול בגרד בעור, כולל גרד הנובע מסקביס (גרדת) במנגנון פעולה שאינו ידוע. מכיוון שמצב של סקביס מדבק מאוד, על כל בני הבית להיבדק ולוודא שכל מי שנגוע יטופל בו זמנית. כמו כן יש להרתיח מצעים, מגבות, לבנים ובגדים על מנת למנוע הדבקה חוזרת.

תגובה עם תרופות אחרות: אין להשתמש בטיפולים נוספים לעור במקביל לשימוש בתכשיר זה, במיוחד לגבי תכשירים קוסמטיים העלולים ליבש את העור.

מידע

אופן נטילת התרופה: קרם, תחליב.תדירות וזמן נטילה: לטיפול בסקביס: יש למרוח את כל הגוף ומריחה חוזרת לאחר 24 שעות. לטיפול בגרד: מריחה של האיזור המגרד 2-3 פעמים ביום למשך 2-5 ימים לפי הצורך. טווח המינון: ראה תדירות וזמן נטילה. בילדים מתחת לגיל 3 שנים אין למרוח את התכשיר יותר מפעם אחת ביום. לטיפול בסקביס: לפני השימוש בתכשיר יש לרחוץ באמבט מים חמים ולייבש היטב את הגוף. יש למרוח מנת קרם על הידיים ולשפשף על כל הגוף, מהסנטר עד לקצות האצבעות, לרבות קפלי עור וקמטים (להוציא הפנים והקרקפת), עד להעלמת כל החומר וספיגתו המלאה בגוף. יש לחזור על פעולה זו פעם נוספת לאחר 24 שעות. יש לדאוג להחלפת כלי המיטה והלבנים מדי יום. כ 48 שעות מתום המריחה השניה יש לרחוץ את כל הגוף היטב באמבט מים חמים.תחילת השפעה: השפעה מהירה כיוון שהספיגה מהירה.משך השפעה: קרוטמיטון מקנה הקלה מהגרד למשך 6-10 שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנת המריחה השניה של התכשיר בזמן הרצוי (כ-24 שעות מהמריחה הראשונה) יש להיוועץ עם הרופא המטפל, ייתכן ויהיה צורך לחזור על הטיפול מחדש.הפסקת התרופה: גם אם חל שיפור במצב בריאותך, אין להפסיק את הטיפול בתכשיר ללא התייעצות עם רופא.מינון עודף: מכיוון שמדובר בתכשיר למריחה חיצונית הסיכון למינון עודף נמוך. במקרה של בליעת התכשיר בטעות ייתכנו תופעות כגון: תחושת בערה, גירוי ודלקת בפה, בגרון ובקיבה, בחילה, הקאה וכאבי בטן.

אזהרות

הריון: מבחנים בבע"ח נראו תופעות לא רצויות אך לא נבדקה ההשפעה בקרב נשים בהריון, השימוש לא מומלץ. יש לשקול תועלת מול סיכון. (C) הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה. לא מומלץ.תינוקות וילדים: בטיחות השימוש בתינוקות ובילדים לא נקבעה. מומלץ להיוועץ ברופא הילדים.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: לא רלבנטי.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: אין להשתמש בתרופה זו לעיתים קרובות או לתקופה ממושכת מבלי להיוועץ ברופא.ניטור:

דווח לרופא במקרה של אלרגיה, פצעים או עור סדוק באיזור המריחה, הריון

תופעות לוואי

תופעות נפוצות: אדמומיות או קילוף העור. במצב של גירוי, פריחה או דלקת מקומיים (שלא היו קיימים לפני השימוש בתכשיר) - (נדיר): יש להפסיק הטיפול ולפנות לרופא.

שמות מסחריים

יורקס Eurax נוטרישן קונסיומר