איזוטיפנדיל
שייך לקבוצת:
נוגדי היסטמינים, נוגדי היסטמינים דור ראשון, תכשירים לטיפול בבעיות עור
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

איזוטיפנדיל היא תרופה אנטיהיסטמינית מהדור הראשון המשמשת לטיפול בתסמיני האלרגיה ולהקלת גירוד במנגנון של חסימת קולטני H1. התרופה משווקת בצורת ג'ל ומיועדת להקלה זמנית בגירוד עקב הפרעות קלות בעור כגון: עקיצות (לא רעילות), גירויים, כוויות שמש ודלקת עור אלרגית. מומלץ להימנע משימוש באיזוטיפנדיל על שטחי עור נרחבים ועל עור פצוע או מודלק.

תגובה עם תרופות אחרות: לא ידוע.

מידע

אופן נטילת התרופה: ג'ל.תדירות וזמן נטילה: בהעדר הוראה אחרת מרופא, יש למרוח על האזור הנגוע מספר פעמים ביום לפי הצורך.טווח המינון: ריכוז התכשיר: 0.75%תחילת השפעה: הקלה בעור תתקבל תוך מספר דקות מהמריחה.משך השפעה: מריחת התכשיר מספקת הקלה למספר שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: לא רלבנטי, כיוון שהשימוש בתכשיר הוא לפי הצורך.הפסקת התרופה: במקרה של גירוי, פריחה או דלקת מקומיים, שלא היו קיימים לפני השימוש בתכשיר או חוסר שיפור במצב העור לאחר מספר ימי מריחה, יש להפסיק השימוש ולפנות לרופא.מינון עודף: אין מידע לגבי תסמיני מינון עודף.

אזהרות

הריון: בטיחות השימוש במהלך ההריון לא הוכחה אך לא נראה כי היא עלולה לגרום נזק לעובר.הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה, אך במינונים הרגילים לא סביר שתהיינה לה השפעות שליליות על התינוק.תינוקות וילדים: לא מומלץ מתחת גיל שש שנים, אלא בהמלצה רפואית.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: לא רלבנטי.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: יש להימנע משימוש ממושך או נרחב בתכשיר. אין להשתמש בתרופה זו לעיתים קרובות מבלי להיוועץ ברופא.ניטור:

דווח לרופא במקרה של אלרגיה, הריון, הנקה, פצעים או עור סדוק באיזור המריחה, אבעבועות רוח

תופעות לוואי

תופעת הלוואי השכיחה ביותר היא הרגשת צריבה חולפת. תופעות המחייבות התייחסות מיוחדת: גירוי, פריחה או דלקת מקומיים (שלא היו קיימים לפני השימוש בתכשיר)- נדיר: יש להפסיק הטיפול ולפנות לרופא.

שמות מסחריים

טיו ג'ל Thio Gel רקח