מורפולין סליצילאט
שייך לקבוצת:
משככי כאב אחרים, נוגדי דלקת לא סטרואידיים (NSAID)
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

מורפולין סליצילאט היא נגזרת של חומצה סליצילית המשמשת להקלת כאבי שרירים. בנוסף לפעילות נוגדת הכאב היא גם נוגדת דלקת ועל כן יכולה להקל במקרה של דלקת פרקים שגרונית.

תגובה עם תרופות אחרות: אין מידע.

מידע

אופן נטילת התרופה: קרם.תדירות וזמן נטילה: 3-4 פעמים ביום.טווח המינון: ריכוז התכשיר הוא 16.6%.תחילת השפעה: הקלה בכאב תתקבל תוך מספר שעות.משך השפעה: ההשפעה המטיבה תימשך כל זמן בו יש שימוש בתכשיר. במידה ואין שיפור תוך 7-10 ימים יש לפנות לרופא.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנה ניתן להשלימה מייד כשנזכרים ולהמשיך כרגיל.הפסקת התרופה: ניתן להפסיק הטיפול כאשר אין בו יותר צורך.מינון עודף: מנה עודפת מקרית לא צפויה לגרום לתופעות מיוחדות.

אזהרות

הריון: במחקרים בבעלי חיים, לא נראה נזק לעובר. אין די מידע לגבי השימוש בתרופה זו בבני אדם. יש להשתמש בתרופה זו בהריון רק במידה והיא חיונית. (B)הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה, אך במינונים הרגילים לא סביר שתהיינה לה השפעות שליליות על התינוק.תינוקות וילדים: לא מומלץ בילדים מתחת לגיל 12.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: אין בעיות ידועות.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: אין מידע.ניטור:

דווח לרופא במקרה של אלרגיה לסאליצילאטים, פצעים או עור סדוק באיזור המריחה

תופעות לוואי

תופעות לוואי שייתכנו הן אדמומיות וגירוי בעור. במקרה של גירוי ממושך, נפיחות או הופעת פריחה בעור יש להפסיק השימוש ולפנות לרופא.

שמות מסחריים

דוליקל Dolical רקח