תרומאנטאדין
שייך לקבוצת:
נוגדי נגיפי הרפס, נוגדי נגיפים
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

תרומאנטאדין הינה תרופה אנטי-ויראלית המשמשת לטיפול בזיהומי הרפס. היא זמינה בצורת ג'ל ופעילותה זהה לאציקלוביר אך להבדיל ממשחת/קרם אציקלוביר היא דורשת מרשם רופא.

תגובה עם תרופות אחרות: אין מידע.

מידע

אופן נטילת התרופה: ג'ל למריחה.תדירות וזמן נטילה: יש למרוח את הג'ל כ3-5 פעמים ביום. טווח המינון: ריכוז הג'ל- 1%.תחילת השפעה: שיפור במצב העור צפוי תוך יום.משך השפעה: מריחה אחת משפיעה למספר שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנה יש למרוח את המנה הבאה כרגיל.הפסקת התרופה: במידה ואין שיפור במצב הבריאותי תוך יומיים יש להפסיק הטיפול ולפנות לרופא.מינון עודף: מנה עודפת מקרית אינה צריכה להדאיג. אך אם מבחינים בתסמינים מיוחדים, או אם נלקחה מנה עודפת גדולה, יש ליידע את הרופא.

אזהרות

הריון: מכיוון שמדובר בטיפול חיצוני לא ידוע על סיכון כלשהו לנשים בהריון. בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא טרם השימוש, במיוחד בתחילת ההריון.הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה. לא מומלץ.תינוקות וילדים: יש להיוועץ ברופא הילדים.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: לא רלבנטי.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: הטיפול הוא לתקופה מוגבלת, באם אין שיפור תוך יומיים יש להפסיק השימוש ולפנות לרופא.ניטור:

דווח לרופא במקרה של אלרגיה

תופעות לוואי

במקרים נדירים תיתכן תגובה דלקתית של העור באיזור המטופל, הכוללת: גירוי, אדמומיות, נפיחות וכאב.

שמות מסחריים

וירו-מרץ ג'ל Viru-merz gel מגהפארם