לודוקסמיד

שייך לקבוצת:
נוגדי היסטמינים, עיניים, לטיפול
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

לודוקסמיד הינה תרופה אנטיהיסטאמינית המשמשת בצורת טיפות עיניים לטיפול בסימני אלרגיה בעיניים. מנגנון פעילותה הוא מניעת תגובה אלרגית באמצעות ייצוב תאי פיטום וע"י כך עיכוב השחרור של היסטאמין מהם. התכשיר מכיל חומר משמר העלול להיספג ע"י עדשות מגע רכות ולכן יש להסיר העדשות לפני השימוש בתכשיר ולהמתין כ-15 דקות לפחות מהזלפת התרופה לעין.

תגובה עם תרופות אחרות: [טיפות עיניים אחרות]: יש לאפשר מרווח של 15 דקות בין שימוש בטיפות אלו ולודוקסמיד.

מידע

אופן נטילת התרופה: טיפות עיניים.תדירות וזמן נטילה: 4 פעמים ביום, במרווח של 6 שעות בין המנות, לתקופה של עד 3 חודשים.טווח המינון: 1-2 טיפות, 4 פעמים ביום במרווחים קבועים. ניתן לשנות את המינון לפי חומרת האלרגיה בהתייעצות עם הרופא המטפל.תחילת השפעה: תוך מספר דקות.משך השפעה: עד 6 שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: יש לאחסן בטמפרטורת החדר. אין להשתמש בתרופה יותר מחודש ימים לאחר פתיחת הבקבוק לראשונה.מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנה יש לקחתה מייד כשנזכרים, אלא אם הגיע הזמן למנה הבאה ואז יש לדלג על זו שנשכחה ולהמשיך כרגיל.הפסקת התרופה: גם אם לא חל שיפור במצב הבריאותי אין להפסיק הטיפול בתרופה ללא התייעצות עם הרופא.מינון עודף: אין חשש במינון עודף בשימוש תוך עיני.

אזהרות

הריון: במחקרים בבעלי חיים, לא נראה נזק לעובר. אין די מידע לגבי השימוש בתרופה זו בבני אדם. יש להשתמש בתרופה זו בהריון רק במידה והיא חיונית. (B)הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה. לא מומלץ.תינוקות וילדים: לא מומלץ מתחת גיל שנתיים, אלא בהמלצה רפואית.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: יש להימנע מנהיגה עד שלומדים כיצד התרופה משפיעה, כיוון שתרופה זו עלולה לגרום לטשטוש.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: אין מידע.ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של אלרגיה, הנקה, הריון, הרכבת עדשות מגע

תופעות לוואי

תופעות הלוואי שייתכנו כוללות אי נוחות בזמן ההזלפה, גירוד בעין ודמע. תופעות המחייבות התייחסות מיוחדת כוללות: טישטוש ראייה, תחושה של גירוי או גוף זר בעין, יובש בעין, כאב ראש וסחרחורת. במקרים אלו יש לפנות לרופא המטפל.

שמות מסחריים

אלומייד Alomide לוקסמבורג