איכטיול

שייך לקבוצת:
חומרי חיטוי, תכשירים לטיפול בבעיות עור
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

איכטיול הינו חומר המשמש לחיטוי נגעים בעור. הוא מפחית גירוד ומפחית את תופעת ההתיילפות (התעבות והתקשות העור) הניצפת בקרב חולי אקזמה כרונית. תופעות הלוואי בשימוש באיכטיול הינן נדירות וכוללות פריחה וגירוי מקומי.

תגובה עם תרופות אחרות: אין מידע.

מידע

אופן נטילת התרופה: משחה.תדירות וזמן נטילה: יש למרוח התכשיר 2-3 פעמים ביום.טווח המינון: ריכוז החומר הפעיל בתכשיר הינו 10%.תחילת השפעה: השפעה מיידית.משך השפעה: מספר שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: במידה ונשכחה מנה יש לקחתה מייד כשנזכרים אלא אם הגיע הזמן למנה הבאה ואז יש לדלג על זו שנשכחה ולהמשיך כרגיל.הפסקת התרופה: במקרה של פריחה וגירוי מקומי יש להפסיק הטיפול ולפנות לרופא.מינון עודף: לא סביר שיופיעו השפעות סיסטמיות כיוון שמדובר בשימוש חיצוני.

אזהרות

הריון: למרות שאין עדות לנזק לעובר, מומלץ שלא להשתמש בתכשיר במהלך השליש הראשון והאחרון להריון, מבלי להיוועץ ברופא.הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה, אך במינונים הרגילים לא סביר שתהיינה לה השפעות שליליות על התינוק.תינוקות וילדים: אין בעיות מיוחדות.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: לא רלבנטי.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: באופן כללי לא קיימת בעיה בשימוש ארוך טווח, אך במידה והבעיה שלשמה ניתן הטיפול מתמשכת מומלץ להיוועץ ברופא.ניטור:

דווח לרופא במקרה של אלרגיה, הריון, הנקה

תופעות לוואי

תופעות נדירות הן פריחה וגירוי מקומי, יש להפסיק הטיפול ולפנות לרופא.

שמות מסחריים

איכטמול Ichthammol ויטמד