בנזיל בנזואט
שייך לקבוצת:
נוגדי כינים וקרציות
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

בנזיל בנזואט הינו תכשיר נוזלי בעל ריח חריף, המשמש לטיפול בזיהומי טפילי עור, בעיקר גרדת (סקביס) וכינמת הערווה או הגוף. בהיותו מגרה חזק של העור, לא משתמשים בתכשיר זה לטיפול בכינת הראש או על הפנים. תופעת הלוואי השכיחה הינה גירוי של העור, החולף בדרך כלל עם הפסקת השימוש. כאשר התכשיר ניתן לטיפול בגרדת יש להקפיד על הרתחת הבגדים והמצעים (לחילופין, ניתן לשים אותם בשמש לפחות ליומיים) ועל טיפול בו זמני של כל בני הבית כדי למנוע הדבקה חוזרת. במקרה של בליעת החומר עלולה התרופה לגרום לגירוי מערכת העצבים המרכזית ולפירכוסים.

תגובה עם תרופות אחרות: אין.

מידע

אופן נטילת התרופה: תרחיץ.תדירות וזמן נטילה: יש למרוח את התכשיר על כל הגוף (לא כולל פנים) פעם ביום במשך יומיים רצופים אחרי רחצה. להחליף את הבגדים והמצעים. אחרי שבוע ניתן לחזור על הטיפולטווח המינון: מבוגרים: תרחיץ במיהול 25% . ילדים: תרחיץ במיהול 12.5% .תחילת השפעה: תוך שעה מהמריחה.משך השפעה: 24 שעות. ייתכן שתופעת הגרד תימשך עד שבועיים לאחר תום הטיפול; במקרה כזה מומלץ להשתמש בתכשיר אנטי היסטאמיני.תזונה: אין הגבלות.אחסון: לשמור במיכל סגור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדיםמנה שנשכחה: יש לחזור על הטיפול מראשיתו.הפסקת התרופה: ניתן להפסיק את התרופה בביטחון כעבור 2 מחזורי טיפול.מינון עודף: במריחה על העור לא צפויות בעיות מדאיגות. אך אם בולעים את התכשיר יש לפנות מייד לחדר מיון.

אזהרות

הריון: אין בעיות מיוחדותהנקה: אם מורחים את התרחיץ סביב לפטמות, אין להיניק.תינוקות וילדים: יש להשתמש בתרחיץ מהול יותר.קשישים: אין בעיות מיוחדותנהיגה: לא צפויות בעיות.אלכוהול: לא צפויות בעיות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: בדרך כלל לא משתמשים בחומר זה לתקופה ממושכת.ניטור:

דווח לרופא במקרה של

תופעות לוואי

עקצוץ וגירוי בעור הם תופעות הלוואי השכיחות של בנזיל בנזואט

שמות מסחריים

סקביאקס Scabiex רקח