טרולאמין

שייך לקבוצת:
תכשירים לטיפול בבעיות עור
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

טרולאמין הינו חומר המצוי בקרם למריחה על העור ומשמש להקלה בכוויות שטחיות (דרגה 1+2, כולל כוויות שמש וכוויות לאחר הקרנות), כיבים ברגליים, פצעי לחץ ופצעים שטחיים. טרולאמין פועל באמצעות קירור ואספקת סביבה לחה לצורך ריפוי מהיר של פצעים או כוויות וכמו כן למניעת זיהומים.

תגובה עם תרופות אחרות: לא צפויות תגובות בין תרופתיות עם תכשירים אחרים.

מידע

אופן נטילת התרופה: קרם.תדירות וזמן נטילה: 3-5 פעמים ביום.טווח המינון: לטיפול בכוויות: יש למרוח שכבה של 0.5 ס"מ על ומסביב לאזור הנגוע, ויש לחדש המריחה באופן קבוע כדי לשמור כמות קבועה על האזור הנגוע. (3-5 פעמים ביום) לטיפול בפצעי עור: יש למרוח שכבה עבה על ומסביב לפצע ללא עיסוי, יש לשמור על שכבה עבה עד אשר הפצע יגליד. במידה ונדרשת חבישה (כוויות ופצעי עור): יש למרוח שכבה עבה על ומסביב לאזור הנגוע, לכסות בתחבושת רטובה או בתחבושת לא סופגת, כדי למנוע ספיגת הקרם לתוכה. לטיפול בכוויות לאחר הקרנות: אין למרוח הקרם 3-4 שעות לפני הטיפול בהקרנה, ויש למרוח מייד לאחר הטיפול הראשון בהקרנה.תחילת השפעה: השפעה מטיבה על מצב העור צפויה להתקבל החל מהמריחה הראשונה.משך השפעה: כל זמן בו יש שימוש בתכשיר.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: מומלץ לשמור על כמות קבועה של הקרם באזור הנגוע.הפסקת התרופה: במידה ואין שיפור במצב העור תוך 10-14 ימי טיפול יש לפנות לרופא המטפל.מינון עודף: במקרה של מינון עודף אין חשש לתופעות לוואי חמורות.

אזהרות

הריון: אין מידע לגבי השפעת טרולאמין בזמן הריון, יש להיוועץ ברופא. בכל מקרה לא מומלץ למרוח על פני שטחי עור נרחבים או פצעים פתוחים.הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה, אך במינונים הרגילים לא סביר שתהיינה לה השפעות שליליות על התינוק.תינוקות וילדים: אין בעיות מיוחדות.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: לא רלבנטי.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: אין להשתמש בתרופה תקופה ממושכת מבלי להיוועץ ברופא.ניטור:

דווח לרופא במקרה של אלרגיה

תופעות לוואי

תופעות לוואי נפוצות הם עקצוץ, הרגשת אי נוחות או כאב באיזור המריחה. תופעות אלו לרוב חולפות עם המשך הטיפול. במקרה של גירוי חזק - יש לפנות לרופא.

שמות מסחריים

ביאפין Biafine ג'נסן סילאג