מונוקסרוטין
שייך לקבוצת:
ביופלבנואידים
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

מונוקסרוטין הינו חומר המשתייך למשפחת הביופלבנואידים - משפחת חומרים טבעיים, בעלת השפעה נוגדת חמצון חזקה. הביופלבנואידים ידועים כמחזקים ומונעים הזדקנותם של כלי הדם ושומרים על גמישותם. על כן הם מסייעים בטיפול במחלות כלי דם כגון: פגיעה בכלי דם בלב ודלקות ורידים והם תורמים לפעילות אנטי-אלרגית ואנטי-דלקתית. מונוקסרוטין משווקת כטבליות או כמוסות לשימוש אורלי, הדורשות מרשם רופא, המיועדות לשיכוך כאבי רגליים הנובעים מזרימת דם לקויה ולהפחתת בצקות ברגליים, תסמינים המלווים דליות (ורידים תפוחים) ואי ספיקת ורידים כרונית. כמו כן, קיים ג'ל הנמכר ללא מרשם רופא ומשמש גם הוא לאותה ההתוויה.

תגובה עם תרופות אחרות: לא ידוע.

מידע

אופן נטילת התרופה: כמוסות, טבליות, ג'ל.תדירות וזמן נטילה: 2-3 פעמים ביום. מומלץ להמשיך בטיפול עד להעלמות כל התסמינים.טווח המינון: כמוסות - 2-3 כמוסות ביום, בזמן הארוחות. טבליות (פורטה)- טבליה אחת, פעמיים ביום, בזמן הארוחות. ג'ל - פעמיים ביום, בוקר וערב.תחילת השפעה: השפעה מתקבלת תוך מספר שעות.משך השפעה: 8-12 שעות.תזונה: יש ליטול התרופה עם או אחרי הארוחה.אחסון: מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנה יש לקחתה מייד כשנזכרים, אלא אם הגיע הזמן למנה הבאה ואז יש לדלג על זו שנשכחה ולהמשיך כרגיל.הפסקת התרופה: ניתן להפסיק הטיפול ברגע שהתסמינים חולפים.מינון עודף: באופן עקרוני אין חשש לתופעות רעילות במינון עודף, אך במידה ומופיעים תסמינים חריגים יש לפנות לרופא.

אזהרות

הריון: במחקרים בבעלי חיים, לא נראה נזק לעובר. אין די מידע לגבי השימוש בתרופה זו בבני אדם. יש להשתמש בתרופה זו בהריון רק במידה והיא חיונית. (B) באופן כללי מומלץ להימנע מהשימוש בתרופה זו במהלך הטרימסטר הראשון והאחרון.הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה. לא מומלץ.תינוקות וילדים: לא ניתן בדרך כלל.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: אין בעיות ידועות.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: באופן כללי לא קיימת בעיה בשימוש ארוך טווח, אך במידה והבעיה שלשמה ניתן הטיפול מתמשכת מומלץ להיוועץ ברופא.ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של תגובה אלרגית לתרופה זו

תופעות לוואי

תופעות הלוואי שייתכנו כוללות: פריחה וגירוי בעור, כאב ראש, בחילה וסחרחורת. בהופעת תסמינים אלו יש לפנות מייד לרופא המטפל ולהיוועץ לגבי המשך הטיפול.

שמות מסחריים

ונורוטון Venoruton נוטרישן קונסיומר