אפינסטין

שייך לקבוצת:
נוגדי היסטמינים, עיניים, לטיפול
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

אפינסטין הינה תרופה אנטיהיסטמינית המשמשת בצורת טיפות עיניים לטיפול בסימני אלרגיה בעיניים. מנגנון פעילותה הוא מניעת תגובה אלרגית באמצעות ייצוב תאי פיטום וע"י כך עיכוב השחרור של היסטמין מהם. השימוש באפינסטין יעיל לטיפול בדלקות עיניים עונתיות אך גם לדלקות אלרגיות כרוניות. התכשיר מכיל חומר משמר העלול להיספג ע"י עדשות מגע רכות ולכן יש להסיר העדשות לפני השימוש בתכשיר ולהמתין כ-15 דקות לפחות מהזלפת התרופה לעין.

תגובה עם תרופות אחרות: [טיפות עיניים אחרות]: יש לאפשר מרווח של 5 דקות בין שימוש בטיפות אלו ואפינסטין. [אפאבירנז]: אפאבירנז עלול להגביר את הסיכון לתופעות הלוואי של אפינסטין.

מידע

אופן נטילת התרופה: טיפות עיניים.תדירות וזמן נטילה: פעמיים ביום.טווח המינון: טיפה אחת פעמיים ביום.תחילת השפעה: השפעה מיידית (3 דקות).משך השפעה: 8 שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: יש לאחסן בטמפרטורת החדר. אין להשתמש בתרופה יותר מחודש ימים לאחר פתיחת הבקבוק לראשונה.מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנה יש לקחתה מייד כשנזכרים, אלא אם הגיע הזמן למנה הבאה ואז יש לדלג על המנה שנשכחה ולהמשיך כרגיל.הפסקת התרופה: גם אם לא חל שיפור במצב הבריאותי אין להפסיק הטיפול בתרופה ללא התייעצות עם הרופא.מינון עודף: אין חשש במינון עודף בשימוש תוך עיני.

אזהרות

הריון: במחקרים בבעלי חיים, לא נראה נזק לעובר. אין די מידע לגבי השימוש בתרופה זו בבני אדם. יש להשתמש בתרופה זו בהריון רק במידה והיא חיונית. (B)הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה. לא מומלץ.תינוקות וילדים: לא מיועד לשימוש מתחת לגיל 3.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: יש להימנע מנהיגה עד שלומדים כיצד התרופה משפיעה, כיוון שתרופה זו עלולה לגרום לטשטוש.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: אין מידע.ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של אלרגיה, הרכבת עדשות מגע, הנקה, הריון

תופעות לוואי

תופעות הלוואי הנפוצות כוללות שיעול, כאב ראש, זיהום של דרכי הנשימה העליונות, צריבה ואדמומיות של העין ואף נוזל.

יש להפסיק את הטיפול מיד ולפנות לקבל עזרה רפואית במקרה של: אסטמה (מחלה אלרגית המשפיעה על הריאות וגורמת לקשיים בנשימה), או אם אתה חש תסמינים של אנגיואדמה (נפיחות של הפנים, לשון או גרון),קושי בבליעה, פריחה וקשיי נשימה).

תופעות לואי בשכיחות לא ידועה: הפרשת דמעות מוגברת , כאב עיניים ,  תגובה אלרגית המשפיעה על העיניים , נפיחות של העיניים ,  נפיחות של העפעפיים ,  פריחה בעור ואדמומיות


שמות מסחריים

רלסטט Relestat טרדיס גת