אימיגלוסרז
שייך לקבוצת:
גושה, לטיפול ב
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

אימיגלוסרז הינה גרסה רקומביננטית, אשר הופקה בטכנולוגיה של הנדסה גנטית, של האנזים גלוקוצרברוזידאז (glucocerebrosidase), הנמצא בחסר בחולים במחלת גושה. אימיגלוסרז ניתן באמצעות עירוי תוך ורידי ומשמש כטיפול אנזימי חליפי בחולים במחלת גושה מסוג 1 הסובלים מאחד מהתסמינים הבאים: אנמיה, תרומבוציטופניה, מחלת עצם, הגדלת הטחול ו/או הגדלת הכבד. הטיפול באימיגלוסרז מסייע בפירוק חומר האגירה השומני ובכך מאפשר את התפקוד התקין של הרקמות והאיברים בהם הצטבר חומר האגירה ומונע את המשך התדרדרות המחלה.

תגובה עם תרופות אחרות: אין מידע.

מידע

אופן נטילת התרופה: הזרקה תוך-ורידית.תדירות וזמן נטילה: התרופה ניתנת לרוב פעם בשבועיים למשך כל החיים.טווח המינון: 60 יחידות בינלאומיות עבור כל ק"ג משקל גוף, במנה הניתנת פעם בשבועיים.תחילת השפעה: לאחר 6 חודשי טיפול ניתן לראות שיפור במדדי הדם (הומוגלובין וספירת טסיות) והקטנה במימדי הטחול והכבד. שיפור במצב העצם עשוי לקחת זמן טיפול ממושך יותר. התגובה לטיפול לרוב מהירה יותר בקרב ילדים.משך השפעה: אין מידע.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: יש חשיבות רבה לשמירת רציפות הטיפול על מנת להמשיך ולספק לגוף את האנזים החסר ובכך למנוע את המשך הצטברות חומר האגירה.הפסקת התרופה: הפסקת הטיפול תיעשה על פי החלטת הרופא המטפל.מינון עודף: אין עדויות לתופעות חריגות במקרה של מינון עודף.

אזהרות

הריון: במבחנים בבע"ח נראו תופעות לא רצויות אך לא נבדקה ההשפעה בקרב נשים בהריון, השימוש לא מומלץ. יש לשקול תועלת מול סיכון. (C) הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה. לא מומלץ.תינוקות וילדים: בטיחות השימוש בתינוקות ובילדים מתחת לגיל שנתיים לא נקבעה. יש להיוועץ ברופא הילדים.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: יש להימנע מנהיגה עד שלומדים כיצד התרופה משפיעה, כיוון שתרופה זו עלולה לגרום לטשטוש.אלכוהול: מומלץ להגביל את כמות השתייה, אלכוהול עלול להגביר את תופעות הלוואי של תרופה זו.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: במהלך הטיפול יש לערוך באופן סדרתי בדיקות דם, בדיקות עצם ומעקב אחר מימדי הטחול והכבד.ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של אלרגיה

תופעות לוואי

תופעות לוואי מקומיות באזור ההזרקה הכוללות: אי נוחות, גירוד, תחושת צריבה או נפיחות. ייתכנו גם תופעות אלרגיה המתבטאות בפריחה, קשיי נשימה ונפיחות בפנים. כמו כן, ייתכנו תופעות כגון: כאב גב, צמרמורת, שלשול, סחרחורת, חום, כאב ראש, בחילה, הקאה, עייפות וקצב לב מהיר.

שמות מסחריים

סרזים Cerezyme ג'נזיים ישראל