היפרומלוז

שייך לקבוצת:
עיניים, לטיפול
יש צורך במרשם רופא דורש מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

היפרומלוז הינו תחליף דמעות מלאכותי בצורת טיפות או ג'ל, המשמש להרטבת העיניים לצורך הקלת מצב של יובש בעיניים. כמו כן, היפרומלוז משמש להקלה על אי הנוחות הנגרמת עקב גירויים של העין כתוצאה מחשיפה לרוח, שמש או גירויים אחרים. אין להשתמש בתכשיר בזמן הרכבת עדשות מגע רכות, יש להמתין לפחות 30 דקות מהזלפת הטיפות או הג'ל ועד להרכבת העדשות.

תגובה עם תרופות אחרות: [טיפות עיניים או תכשירים אחרים לטיפול תוך-עיני]: יש לאפשר מרווח של 5 דקות בין היפרומלוז לתכשירים אחרים המשמשים לטיפול תוך-עיני.

מידע

אופן נטילת התרופה: ג'ל, טיפות עיניים.תדירות וזמן נטילה: 1-3 פעמים ביום.טווח המינון: טיפה אחת, 1-3 פעמים ביום. במידה ויש צורך ניתן להשתמש בתכשיר בתדירות גבוהה יותר.תחילת השפעה: השפעה מיידית.משך השפעה: מספר שעות. במידה וחלה הרעה או לא חל שיפור במצב תוך 3 ימים יש לפנות לרופא.תזונה: אין הגבלות.אחסון: יש לאחסן בטמפרטורת החדר. אין להשתמש בתרופה יותר מחודש ימים לאחר פתיחת הבקבוק לראשונה.מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנה יש לקחתה מייד כשנזכרים, אלא אם הגיע הזמן למנה הבאה ואז יש לדלג על זו שנשכחה ולהמשיך כרגיל.הפסקת התרופה: ניתן להפסיק השימוש בתכשיר כל זמן שאין בו צורך.מינון עודף: אין דיווחים לגבי מינון עודף.

אזהרות

הריון: במבחנים בבע"ח נראו תופעות לא רצויות אך לא נבדקה ההשפעה בקרב נשים בהריון, השימוש לא מומלץ. יש לשקול תועלת מול סיכון. (C)הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה. לא מומלץ.תינוקות וילדים: לא ניתן בדרך כלל.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: יש להימנע מנהיגה עד שלומדים כיצד התרופה משפיעה, כיוון שתרופה זו עלולה לגרום לטשטוש.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: אין להשתמש בטיפות או בג'יל לעיניים לתקופה ממושכת מבלי להיוועץ ברופא.ניטור:

דווח לרופא במקרה של תגובה אלרגית לתרופה זו

תופעות לוואי

תופעות הלוואי הנפוצות עשויות לכלול: תחושת שריפה בעיניים, עקצוץ או אדמומיות. ייתכן טשטוש ראייה זמני לאחר השימוש בתכשיר. במקרה של כאב בעיניים, שינויים בראייה, גירוי צריבה או אדמומיות מתמשכים בעין, תגובה אלרגית - יש להפסיק הטיפול ולפנות לרופא.

שמות מסחריים

ג'נטיל טיפות עיניים Genteal eye drops פרמה-אקסל ג'נטיל ג'ל Genteal gel פרמה-אקסל ארטלק Artelac