הורמון HMG

שייך לקבוצת:
הורמוני מין, תרופות לטיפול בעקרות
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: בינוני
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

גונדוטרופין אנושי (מנוטרופין) המופק משתן נשים לאחר גיל המעבר, מכיל שני הורמונים: LH ו - FSH. הורמון זה מגרה את צמיחת הזקיק בשחלה. כאשר משתמשים בו לטיפול בהפרעות פוריות בנשים עם כישלון שחלתי, יש לתת גם הורמון HCG המסייע להפריית הביצית ולשלבי הצמיחה הראשונים של העובר. בנוסף, משתמשים ב- HMG לטיפול בגברים הסובלים מהפרעות בבלוטת יותרת המוח שיש להם הפרעה בייצור זרע. יש לבחור בקפידה את הנשים והגברים המתאימים לטיפול בתכשיר זה.

תגובה עם תרופות אחרות: [אתנילאסטראדיול]: אין לתת לפני הטיפול. עלול למנוע ביוץ.

מידע

אופן נטילת התרופה: זריקות.תדירות וזמן נטילה: מתן בהזרקה לתוך השריר פעם ביום, לשבוע עד 12 יום.טווח המינון: המנון הוא אינדיבידואלי, ולעיתים משתנה תוך כדי הטיפול.תחילת השפעה: לא רלבנטי.משך השפעה: לא רלבנטי.תזונה: אין הגבלות.אחסון: לשמור במיכל סגור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדיםמנה שנשכחה: יש לדאוג לקבל את המנה שנשכחה מהר ככל האפשר.הפסקת התרופה: יש להשלים את הטיפול במלואו לפי הוראות הרופא. הפסקת הטיפול מוקדם מדי תפחית את הסיכוי להצלחתו.מינון עודף: התרופה מוזרקת תמיד תחת השגחה רפואית קפדנית. מקרה של מינון עודף אינו סביר. יש להניח שמנה עודפת מקרית לא תגרום לבעיות מיוחדות.

אזהרות

הריון: לא ניתן (X)הנקה: לא ניתן.תינוקות וילדים: לא ניתן.קשישים: לא נחוץ בדרך כלל.נהיגה: יש להימנע מנהיגה עד שלומדים כיצד התרופה משפיעה, משום שהיא עלולה לגרום לטשטוש ועייפות.אלכוהול: מומלץ להימנע .פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: אין בעיות מיוחדות. נשים המקבלות תרופה זו לשיפור הפוריות עוברות בדרך כלל בדיקות סדירות של האגן ורירית צוואר הרחם. אצל גברים יש לבצע ספירת זרע באופן סדיר.ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של מחלת לב, מחלת כליה, מחלות בלוטת התריס, מחלת ריאות, תגובה אלרגית לתרופה זו בעבר, נטילת תרופות אחרות

תופעות לוואי

הערה: התנפחות השדיים בטבלה מיוחסת לגברים בלבד. כאשר לוקחים את התרופה לטיפול בבעיות פריון, תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות כאב ראש, עייפות, וכאב באתר ההזרקה. תופעות אלו חולפות בדרך כלל ואינן קשות. נשים המקבלות מינון גבוה של התרופה עלולות לסבול מכאב או נפיחות בבטן, או מהפרעה בנשימה עקב גירוי יתר של השחלות.

שמות מסחריים

מנופור Menopur פרינג פרמציוטיקלס מנוגון Menogon פרינג פרמציוטיקלס