לבוקבסטין

שייך לקבוצת:
נוגדי היסטמינים
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

לבוקבסטין היא תרופה אנטיהיסטאמינית המונעת תגובה אלרגית באמצעות חסימה סלקטיבית של קולטן מסוג H1 להיסטמין. לבוקבסטין משווקת כתרסיס לאף המשמש לטיפול בתסמינים הקשורים לדלקת אלרגית של האף, כגון: נזלת, התעטשות והגירוי הנובעים מן האלרגיה ובנוסף משווקת בצורה של טיפות עיניים להפחתת הגירוי האופייני לדלקת אלרגית של הלחמית.

תגובה עם תרופות אחרות: לא ידוע.

מידע

אופן נטילת התרופה: טיפות עיניים. תדירות וזמן נטילה: לרוב פעמיים ביום. (המינון יכול לעלות ל 3-4 פעמים ביום).טווח המינון: טיפות עיניים: טיפה אחת פעמיים ביום, המינון יכול לעלות ל 3-4 פעמים ביום. תרסיס לאף: 2 ריסוסים בכל נחיר, פעמיים ביום, המינון יכול לעלות ל 3-4 פעמים ביום.תחילת השפעה: השפעה מהירה.משך השפעה: 12-16 שעות.תזונה: אין הגבלות.אחסון: אין לשמור בקבוק של טיפות עיניים יותר מחודש מהפתיחה. לשמור במיכל סגור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנה יש לקחתה מייד כשנזכרים, אלא אם הגיע הזמן למנה הבאה ואז יש לדלג על זו שנשכחה ולהמשיך כרגיל. אין לקחת מנה כפולה.הפסקת התרופה: יש להפסיק הטיפול במצבים הבאים: דימום מהאף, יובש בפה, טשטוש ראיה, עייפות, כאב ויובש בעיניים.מינון עודף: אין מידע.

אזהרות

הריון: במבחנים בבע"ח נראו תופעות לא רצויות אך לא נבדקה ההשפעה בקרב נשים בהריון, השימוש לא מומלץ. יש לשקול תועלת מול סיכון. (C) הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה. לא מומלץ.תינוקות וילדים: לא מומלץ בילדים מתחת לגיל 12, אלא בהמלצה רפואית.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: יש להימנע מנהיגה עד שלומדים כיצד התרופה משפיעה, כיוון שתרופה זו עלולה לגרום לטשטוש.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: במידה ואין שיפור בתסמינים תוך 2-3 ימים יש לפנות לרופא המטפל.ניטור: יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו.

דווח לרופא במקרה של אלרגיה, הנקה, הריון, הרכבת עדשות מגע, מחלת כליה

תופעות לוואי

תופעות שכיחות: גירוי קל של העיניים או האף וכאב ראש. תופעות פחות נפוצות: סחרחורת, דימום מהאף, יובש בפה, טשטוש ראיה, עייפות, כאב ויובש בעיניים, שיעול ובחילה - יש לפנות לרופא.

שמות מסחריים

ליבוסטין טיפות עיניים Livostin eye drops ג'נסן סילאג