פארומומיצין + מתיל-בנזתוניום

שייך לקבוצת:
אמינוגליקוזידים, אנטיביוטיקה, תכשירים לטיפול בבעיות עור
יש צורך במרשם רופא ללא מרשם רופא
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך

כללי

פארומומיצין היא אנטיביוטיקה מסוג אמינוגליקוזיד ומתיל-בנזתוניום הינו חומר מחטא. שילוב זה משמש לטיפול מקומי בנגעי עור המאפיינים זיהום מסוג ליישמניאזיס (שושנת יריחו), זיהום הנגרם על ידי טפיל ומועבר על ידי זבוב החול.

תגובה עם תרופות אחרות: אין מידע.

מידע

אופן נטילת התרופה: משחה.תדירות וזמן נטילה: פעמיים ביום לתקופה של 10-20 יום.טווח המינון: חוזק החומרים בתכשיר: 15% פארומומיצין + 12% מתיל-בנזתוניום.תחילת השפעה: שיפור במצב העור יתקבל תוך שבועיים.משך השפעה: תיתכן תקופה של מספר שבועות עד חודשים לריפוי מלא של העור.תזונה: אין הגבלות.אחסון: מנה שנשכחה: במקרה ונשכחה מנה יש למרוח המשחה מייד כשנזכרים, אלא אם הגיע הזמן למריחה הבאה ואז יש לדלג על זו שנשכחה ולהמשיך כרגיל.הפסקת התרופה: גם אם חל שיפור במצב הבריאותי אין להפסיק את הטיפול בתרופה ללא התייעצות עם הרופא.מינון עודף: לא דווחו מקרים של מינון עודף.

אזהרות

הריון: אין מידע לגבי השימוש בתרופה זו בנשים בהריון. מומלץ להיוועץ ברופא המטפל.הנקה: בטיחות השימוש בהנקה לא הוכחה, אך במינונים הרגילים לא סביר שתהיינה לה השפעות שליליות על התינוק.תינוקות וילדים: יש להיוועץ ברופא הילדים.קשישים: אין בעיות מיוחדות.נהיגה: לא רלבנטי.אלכוהול: לא צפויות בעיות מיוחדות.פרטי טיפול בתרופה לטווח ארוך: בשימוש ממושך או במינונים גבוהים קיים סיכון נדיר של ספיגת החומר האנטיביוטי- פארומומיצין אל מחזור הדם וכתוצאה מכך סיכון בהשפעה שלילית על השמיעה, שיווי-המשקל ותפקוד הכליה.ניטור:

דווח לרופא במקרה של תפקוד כליתי לקוי, מחלת כבד, הפרעות בשמיעה, רגישות לנאומיצין

תופעות לוואי

תופעות הלוואי שייתכנו כוללות: אדמומיות, גירוי, דלקת מקומית, כאב מקומי או נפיחות. תיתכן תגובה מקומית חריפה (נדיר) - יש להמשיך בטיפול ולפנות מייד לרופא.

שמות מסחריים

לשקוטאן Leshcutan טבע